Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ukraynalı sanat müzesi, Binance NFT’de NFT koleksiyonu çıkarıyor


Ukrayna’nın Kharkiv şehrindeki Kharkiv Sanat Müzesi, popüler kripto para borsası Binance’in alım-satım platformu Binance NFT’de yeni bir NFT koleksiyonu piyasaya süreceğini duyurdu. Koleksiyondaki NFT’ler, bugün itibariyle açık artırmaya çıkarıldı. Satışlardan elde edilecek gelirlerin, Ukrayna’nın kültürel mirasını korumgüni hedefleyen müzenin ihtiyaçları için harcanacağı ifade edildi.  

Aktarılan detaylara göre; Kharkiv Sanat Müzesi, Ukrayna’nın en eski ve en değerli sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapıyor. Müze varlıkları, 15’inci ve 21’inci yüzyıl arasındaki dönemde Ukrayna, Batı Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da üretilen yaklaşık 25 bin sanat eserini içeriyor.  

“Art without Borders (Sınır Tanımayan Sanat)” isimli NFT koleksiyonu kapsamında, Kharkiv Sanat Müzesi koleksiyonunda konum alan 15 eserin açık artırmaya çıkarılacağı ifade ediliyor. Koleksiyonda Albrecht Dürer, Georg Jacob Johann van Os, Ivan Aivazovsky ve Simon de Vlieger gibi sanatçıların eserleri de konum alıyor. Açık artırmadan elde edilecek hepsini kapsayan gelirin, çalışmalarını restore etmesi ve daha fazla iş güvencesi sağlaması için müzenin operasyonel faaliyetlerine ayrılacağı belirtiliyor.  

Açık artırma, 1 7 gün boyunca devam edecek 

Paylaşılan diğer bilgilere göre; 13 Ekim güninde işe koyulyan açık artırma, 1 7 gün boyunca devam edecek. Koleksiyondaki hepsini kapsayan NFT’ler, 3 ayrı kategoriye ayrılacak. Her bir kategori, 5 sanat eseri içerecek. “Altın” kategorisindeki eserler 1000 BUSD (Binance USD), “Gümüş” kategorisindeki eserler 750 BUSD ve “Bronz” kategorisindeki eserler 500 BUSD’lik bir açılış fiyatına sahip olacak.  

Öte yandan; Binance NFT’nin yetkilisi Helen Hai, meseleya ilişkin konuşmasında “Ukrayna’da halihazırda devam eden kriz boyunca dijital varlıklar; ihtiyacı olanlara hızlı, verimli ve kolay bir biçimde yardım ulaştırmada önemli bir rol oynadı. Kharkiv Sanat Müzesi ile birlikte Web3 teknolojisini ve müzenin özenle koruduğu sanat eserlerini bir araya getiren bir NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyoruz. Projenin sanatseverlerin ilgisini çekmesini ve müzenin çağa ayak uydurmasına yardımcı olmasını umuyoruz” ifadelerini kullandı.