Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Unizen, 200 milyon abd abd dolarıı yatırım topladı


Kripto borsası Unizen, işini ve ekosistemini genişletmek için özel sermaye grubu Global Emerging Markets’tan (GEM) 200 milyon abd abd dolarıı yatırım topladı.

Unizen, pazartesi günü ettiğı konuşmada 200 milyon abd abd dolarıılık fonu bir kerede almak konumine yatırımı “sermaye taahhüdü” şeklinde alacağını, fonun bir kısmının önceden serbest bırakılacağını ve geri kalanının ise daha zaman en yenira elde edilen başarı grafiğine göre sağlanacağını belirtti.

Unizen, fonu alırken hangi kriterleri sağladığına dair herhangi bir konuşma yapmadı.

Unizen, özüsini merkezi (CEX) ve merkezi olmayan (DEX) borsalarının karışımı olarak tanımlıyor. Bununla birlikte borsa, Binance Smart Chain olarak bilinen BNB üzerinde çalışıyor. Binance gibi CEX’ler ve Uniswap gibi DEX’ler arasında en uygun maliyetli alım satım fiyatlarını bulup bir araya getirerek hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara hitap etmeyi düşünüyor.

GEM, gelişmekte olan pazarlara odaklanan, 3,4 milyar abd abd dolarıılık sermayeye sahip alternatif bir yatırım grubu olarak tanınıyor. Firmanın, “finansmanın geleceğini şekillendirecek teknolojilerde” rol almak amacıyla Unizen’i seçtiği biliniyor.

Unizen, sağlanan bu fon ile yatırım ekibini geliştireceğini, inovasyon ve pazarlama hattını destekleyeceğini ve bir araya getirme uygulamasını hızlandırmak için kullanacağını belirtti. Daha fazla ayrıntı paylaşılmamasına rağmen, temmuz güni start verrında yapılacak bir token ygüninı güncellemesine işaret ediliyor.

İlginizi Çekebilir: FalconX, D serisi finansman turunda 150 milyon abd abd dolarıılık fon topladı

Unizen’in bir diğer kolu ZenX Labs ise merkezi olmayan projelere teknik bilirkişilık sağlayarak ve uyumluluk süreçlerine yardımcı olarak projelere yatırım yapmgüni ve bunları desteklemeyi amaçlıyor.

ZenX Labs, kısa süre önce, Dogecoin (DOGE) tarafından finanse edilen bir SpaceX roketiyle fırlatılmak üzere küçük bir uydu inşa ettiğini ve bu yıl içinde fırlatılmasının beklendiğini söyledi.

GEM açısından izlendiğiğında, blockchainle alakalı yatırım ettiğı ilk şirket olmadığı görünüyor. Dijital varlık yatırım şirketi GEM Digital Limited aracılığıyla, yapay zekayla desteklenen zincirler arası merkeziyetsiz uygulamalar (DApp)’ler için bir platform görevi ardlenen Lithosphere’i geliştirme amacıyla Kaj LAbs’a 400 milyon abd abd dolarıılık fon sağlamıştı.