Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü CEO Bitcoin’de (BTC) Neden Düşüş Beklediğini Açıkladı: Hedef 15.000 Dolar

Varlık yönetim şirketi Tallbacken Capital Advisors CEO’su Michael Purves, ocak zamanından bu yana Bitcoin’de (BTC) short (kısa) tarafında olduğunu ve pozisyonunu değiştirmeyeceğini söyledi.

Bloomberg’in 30 Ağustos güninde ettiğı röportajda, Purves şirketin Bitcoin’de  15.000 abd abd dolarıı hedefiyle short pozisyonda olduğunu belirtti. Ocak zamanının en yeniuna doğru uzun vadeli yükseliş momentumunun bozulduğunu ifade eden Purves yakın zamanda toparlanma beklemediğini dile getirdi.

Ünlü CEO Bitcoin’de 2021 yılında yaşanan rallinin, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i bir değer saklama aracı olarak görerek toplu alım yapmasından kaynakladığını belirtti. Öte yandan Purves, 69.000 zirvesinden ettiğı yaklaşık %70’lik düşüşle Bitcoin’in değer saklama aracı olarak niteliğinin sorgulanmaya start verndığını, biraz daha düşerse kurumsalların piyasadan çıkabileceğini ifade etti.

Michael Purves’ün Bitcoin hakkındaki bir diğer olumsuz düşüncesi ise bir portföy çeşitlendirme aracı olarak Bitcoin kullanımı oldu. Michael, Bitcoin’in sanılanın veya lanse edilenin aksine endekslerle zirve derecede korele olduğunu bu nedenle portföy çeşitlendirme aracı olarak bir işe yaramadığını belirtti. Ayrıca Bitcoin’in iki önemli özelliği de taşıyamaması sebebiyle ilerleyen zamanlarda kurumların pozisyonunun değişebileceğini de iddia etti.