Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünsal Ban’ın kaçış planı deşifre oldu! Operasyondan şok detaylar: Yakarken yakalandılar

Yurt dışına kaçmaya çalışırken Muğla’nın Milas ilçesinde yakalanan eski Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban’ın Yunanistan’a gitmeye çalıştığı ortaya oldu. Ban’a yardım eden kaptan ve mürettebat da gözaltına edildi. Yunanistan’dan ev ettiğı ortaya çıkan Ban’ın bu yolla vize elde ettiği belirlendi.

SDDSD

BAŞKASININ ARACINDA YAKALANDI

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında hakkında gözaltı en yeniuçı bulunan ve dün yurt dışına kaçmaya çalıştığı sırada Muğla’nın Milas ilçesinde polis ekiplerince yakalanan Ban, Milas’a özüsine ait olmayan ve daha önce kullanmadığı bir araçla geldi.

Ban, Muğla’ya gelişi sırasında polis kontrol noktalarından kurtulmak için farklı güzergahları kullandı.

YATLA KAÇACAKTI

Yurt dışına kaçacağına yönelik ihbar üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve İstihbarat ekiplerince takibe alınan Ban’ın, Muğla’ya ulaştığında bir yat ile Yunanistan’a kaçacağı tespit edildi.

Malta bandralı yatın kaptanının, Yunan kara sularına bıraktığı yata bağlı küçük sürat motoruyla Bodrum Marina’ya geleceği, buluşmanın ardından Ünsal Ban’ın sürat motoruyla yata geçeceği öğrenildi.

DAD

KAPTAN VE MÜRETTEBATIN KAYITLARI

Yurt dışına kaçış için kullanılacak yatın kaptanının ve mürettebatının Ban’ın şirketlerinde çalışma kaydı bulunduğu belirlendi.

Kaptan ve mürettebat da polis ekiplerince gözaltına edildi.

Eşine ait kişisel verileri organize suç örgütü elebaşı ile paylaşma, tehdit ve şantajla suçlanan, THK Üniversitesini zarara uğratmaktan da hakkında çok szamanıda dava bulunan Ünsal Ban’ın “ev satın alma yoluyla vize sahibi olduğu” ve Yunanistan’a kaçacağı belirtildi.

ŞOFÖRÜNÜN EŞİ VE BALDIZI, EVRAKLARI YAKARKEN YAKALANDI

Öte yandan yurt dışına kaçarken Milas’ta yakalanan eski Türk Hava Kurumu Rektörü Ünsal Ban’ın uzun yıllardır yanında çalışan ve aynı zamanda şoförü olan, gözaltındaki Ahmet K.’nın Gölbaşı’ndaki evine polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Yapılan operasyon sırasında evde bulunan Ahmet K.’nın eşi Neslihan K. ve bettizı Zeynep Naz H.’nin, evrak ve dijital materyalleri yakarken yakalandığı öğrenildi. Ahmet K.’nın eşi Nesliha K. ve bettizı Zepnep Naz H., polis ekipleri tarafından gözaltına edildi. (AA-DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sipariş götürüyordu! Kuryenin feci sonu...Sipariş götürüyordu! Kuryenin feci en yeniu…
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a sert sözlerCumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a sert duyurular
Görücüye çıktı! F-35 ile yarışabilecek Görücüye oldu! F-35 ile yarışabilecek “Muhteşem görünüyor”