Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Yeni kripto-Formula 1 ortaklıkları, F1 Monaco GP’de ön plana belirlendi

Kripto hepsini kapsayan dünya geneline yzamanılmış durumda ve Formula 1 (F1) de bu yzamanıldığı alanlardan biri meselemunda bulunuyor. Kripto topluluğu, NFT ve fan tokenlerinden çok yıllık ortaklıklara görecek şekilde F1 ortamını çeşitli yollarla desteklemeye devam ediyor.

Monaco Grand Prix 2022’de F1’in en hızlı pit ekibi Oracle Red Bull Racing (ORBR)’nin, ORBR’nin Tezos blockchaininde basılan 2022 NFT koleksiyonunu piyasaya sürmek adınakripto borsası Bybit ile ortaklığı görüldü. Sınırlı szamanıda üretilen söz meselesu NFT koleksiyonu, teklif sahiplerinin Red Bull’un geçmiş, bugün ve geleceğinin çeşitli yönlerini temsil eden dijital koleksiyonları topladığı bir açık artırma yoluyla sunuluyor.

Cointelegraph baş editörü Kristina Cornèr’e meseleşan Bybit kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, iki sektör arasındaki ortaklıkların, genç yatırımcıları F1 hayran kitlesine ettiği için F1’in kriptoyla ortak bir ilişkisi olduğunu ifade etti ve konuşmalarine şu şekilde devam etti:

“Normların meydan okuyucusu Formula 1’in kriptoyla entegrasyonu gerçekten güzel görünüyor. Şahit olduğumuz durum da çok büyük bir birleşim.”

Max Verstappen’in Bybit logosuna sahip F1 arabası. Kaynak: Cointelegraph

Bybit, Red Bull sürücüleri Max Verstappen ve Sergio “Checo” Pérez’in başrollerini paylaştığı ve yeni RB18 otomobilinin lansmanını uyguladığı The Search for the Next Level filminin ilk gösterimini uyguladı.

Aston Martin F1 de fan katılımı ve yatırım girişimlerini keşfetmek adına kripto borsası Crypto.com ile çok yıllı bir ortaklık anlaşması imzaladı. Crypto.com NFT pazarkonumi ise Aston Martin NFT airdrop’ları ve sınırlı szamanıdaki koleksiyon ürünlerinin adresi olmaya devam ediyor.

Bu yıl buna ek kripto devi Binance de NFT airdrop ve koleksiyonları çıkarma adına Alpine F1 Team ile ortaklık kurdu. Taraftar katılımını bir ard seviyeye taşıyan Binance, 20 Mzamanıs’ta bir taraftarın Alpine F1 tamircisinin hayatını deneyimlemesine izin veren eşsiz bir etkinlik düzenledi.

Ferrari ve blockchain firması Velas, Mercedes ve kripto borsası FTX, Alfa Romeo ve Floki Inu (FLOKI) ortaklıkları, Monaco Grand Prix 2022 sırasında aktif olan birkaç önemli iş birliği arasındaydı.

Fintek devi Deloitte’in yakın zamanda yürüttüğü bir araştırma, blockchain ve kripto paraların potansiyelinin yanı sıra spor endardrisi için nasıl yeni pazarlar ve gelir fırsatları açabileceğini ortaya çıkardı:

“Spor koleksiyonları, biletlendirme, bahis ve oyun etrafında güçlü bir bağ oluşacak. Kripto paranın potansiyelini ve ilham vereceği eşsiz pazarları daha yeni görmeye başlıyoruz.”

Çalışma aynı zamanda “sezonluk biletlerin ve süitlerin kısmi mülkiyetine ve biletlerin yeniden sat sat sürecinin yeniden yapılanmasına” izin veren yeni pazarların start vertılma ihtimalini de vurguladı.