Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medyada paylaşmıştı, Hatay Valisi’nden duyuru geldi! Suriyeliler…

Hatay Valisi Rahmi Doğan, valilikte gazetecilerle bir araya geldiği programda kentte yaşayan Suriyelilerle ilgili bilgi verdi.

Hatay’ın Suriye sınırına komşu olması sebebiyle diğer şehirlere göre daha fazla Suriyeliyi barındırdığını belirten Doğan, “Son zamanlarda kamuoyunda birtakım söylentilerle Hatay’ın adeta Suriyelilerce işgal edildiği ve benzeri duyurular var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin böyle bir şeye müsaade etmesi mümkün değil.” dedi.

Doğan, Hatay’ın göç ve göçmenden en çok etkilenen illerden olduğunu yine de bunun “yürütülemez bir süreç” şeklinde değerlendirilmemesi gerektiğini söyledi.

Hatay’ın, Suriyeliler hariç nüfusunun 1 milyon 670 bin 712 olduğunu ifade eden Doğan, şöyle meseleştu:

“Hatay’da geçici koruma kapsamına alınan 429 bin 121 Suriyeli var. Bunu bizim nüfusumuza orantılandığımızda, bizim gerçek nüfusumuz içerisinde geçici koruma altına alınan kişi szamanisı aslında nüfusun yüzde 20’si. Bu rakam çok abartılıyor. ‘Aslında nüfusun 4’te 3’ü Suriyeli, Hatay’ın yüzde 70’i Suriyeli’ diyenler var yine de bunlar gerçeği yansıtmıyor. Hatay’da geçici koruma altındaki Suriyeliler, kentin gerçek nüfusunun yüzde 20’si görecek şekilde yine de bunun yanında geçtiğimiz aralık zamaninda emniyet ve jandarma birimlerimize fiilen bir szamanim uyguladırdık. Hanelerde szamanim uyguladırdık. Fiilen Hatay’da yaşayan Suriyeli szamanisını tespit ettirdik. Fiilen Hatay’da yaşayan Suriyeli szamanisı 370 bin 260. Bu da Hatay nüfusunun yaklaşık yüzde 18’i. Buradan ayrılanlar arasında eğitim, iş, ticaret veya çeşitli sebeplerle Türkiye’nin başka illerine giden veya gönüllü olarak ülkesine geri dönüş yapanlar var.”

YENİDOĞAN HER DÖRT BEBEKTEN BİRİ SURİYELİ

Vali Doğan, en yeni 12 ayda Hatay’daki hepsini kapsayan hastanelerde 32 bin 783 doğum gerçekleştiğini, bunlardan 22 bin 779’unun Türk vatandaşlarının bebekleri, 10 bin 4’ünün ise Suriyeli koruma altındaki kişilere ait bebekler olduğunu tespit ettiklerini belirterek “Bu rakam Hatay’da doğan çocukların yaklaşık 4’te 1’ine yakın bir rakama tekabül ediyor. Dolzamanisıyla öyle abartıldığı gibi ‘doğan çocukların yüzde 70’i Suriyeli, 4’te 3’ü Suriyeli’ ifadesi tamamen yanlıştır, çarpıtmadır. Rakamlarla oynamadır. Gerçek rakamlar bunlar ve kzamanitlar tutulmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye genelinde gönüllü geri dönüş kapsamında 506 bin 280 kişinin ülkesine döndüğünü aktaran Doğan, bunlardan 259 bin 86’sının Hatay’dan gittiğini belirtti.

Doğan, Suriyelilerin kentte çeşitli suçlara daha fazla karıştığı yönünde algı olduğuna işaret ederek meseleşmasına şöyle devam etti:

“Suriyeliler suçun sebebiymiş gibi algı var. Bizim istatistiklerimizde Hatay’da suça karışan Suriyeli szamanisı yüzde 4 civarında. Bu rakam çok düşük bir rakam. Bu suçların da çeşitlerine baktığımızda aile içi küçük sataşmalar ve küçük adli olaylar şeklinde. Bu oran Türkiye’deki asayiş olaylarının çok çok altında bir rakam. Bu insanlar zaten koruma altındaki kişiler oldukları için, herhangi bir suça karıştıklarında sınır dışı ediyoruz. Bu çok önemli. Bunu bildikleri için çok dikkat ediyorlar. Belirlediğimiz kurallara uymaya çalışıyorlar. Biz de valilik olarak ilimizde yaşayan Suriyeli kanaat önderleriyle zaman zaman toplantı yaparak vatandaşlarımızın hassasiyetlerini onlara aktarıyoruz.”

Doğan, yasa dışı göçe karşılık sınırda ciddi tedbirler topladıklarını, buna ek Hatay’ın yeni Suriyeli kaydına kapalı il olduğunu duyurularine ekledi.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN PAYLAŞIM

thumbs_b_c_1dab9447cb722dafdf223c7cca0f7571

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulunmuştu:

“Bir doktorun notu: Hatay eğitim hastanesinde doktorum. Dün gece yenidoğan servisinde doğan hepsini kapsayan çocuklar içinde sadece 4 tane Türk vardı. Toplam doğum ise 20’nin ardündeydi. Hatay’da gördüklerim karşısında dehşete kapılıyorum.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
11 Haziran Çılgın Sayısal Loto sonuçları11 Haziran Çılgın Szamanisal Loto en yeniuçları
Küstah sözler! "Uçaklarımız, İstanbul'daki köprüleri yok edecek"Kardah duyurular! “Uçaklarımız, İstanbul’daki köprüleri yok edecek”
“Şişşt güzellik…” 5 lise öğrencisine iğrenç taciz! Skandal bununla da kalmadı: Bir de minibüsle ezdiler